
22 maja 2026 r. zespół Specjalistycznego Centrum Wspierającego Edukację Włączającą w Jaśle miał przyjemność uczestniczyć w konferencji inaugurującej działalność SCWEW w Rzeszowie. Wydarzenie odbyło się w Instytucie Teologicznym im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie, gromadząc liczne grono przedstawicieli środowisk edukacyjnych, naukowych i samorządowych z całego regionu.
Konferencja pod hasłem „Edukacja włączająca – szansą, wyzwaniem, dobrą praktyką” stanowiła przestrzeń do wymiany doświadczeń oraz prezentacji działań podejmowanych przez SCWEW w województwie podkarpackim. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać inspirujących wystąpień ekspertów, dotyczących m.in.:
- roli technologii asystujących w edukacji,
- oceny funkcjonowania ucznia i planowania wsparcia,
- znaczenia uważności (mindfulness) w pracy nauczyciela,
- fizycznego i środowiskowego wymiaru edukacji włączającej,
- dobrych praktyk wdrażanych w szkołach objętych wsparciem SCWEW.
Obecność SCWEW Jasło na wydarzeniu była ważnym elementem budowania sieci współpracy między ośrodkami oraz okazją do wymiany doświadczeń, które wzbogacają nasze działania na rzecz dostępnej i przyjaznej edukacji dla każdego ucznia. Udział w konferencji pozwolił również nawiązać nowe kontakty oraz poszerzyć perspektywę w zakresie rozwiązań wspierających edukację włączającą w regionie.
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie















